تاریخچه و افتخارات

تاریخچه

اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان مبلمان ایران در سال 1379 خورشیدی و با همت جمعی از پیشکسوتان نو اندیش صنف و صنعت مبلمان بنیانگذاری شد. سرعت گرفتن روند بازسازی و توسعه اقتصادی کشور در دهه 70، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و استقبال گسترده بازار مصرف کشورهای تازه استقلال یافته(کشورهای CIS) و آغاز دور جدید سرمایه گذاری در بخش توسعه واحدهای تولید مبلمان، همگی از جمله دلائلی بود که گروهی از پیشکسوتان خوش فکر از نسل دوم صنعتگران مبلمان ایران را بر آن دارد تا برای ساماندهی روند بی برنامه صادرات مبلمان از کشور و نیز کمک به توسعه همه جانبه این صنعت، اتحادیه ای تحت عنوان "اتحادیه صادرکنندگان مبلمان منزل و اداری" را در اتاق بازرگانی ایران به ثبت رسانده و تاسیس کنند.

مرحوم جواد رجبی راد، سعید صا دقی، سید حسین افشار امین،مسعود برمکی،جمشید صبوری، علیرضا عباسی، عبدالحسین عباسی، داوود معصومی،حسن صادقی، جهانگیرآریانپور کاشانی، محمد علی شبستری و... پیشکسوتانی بودند که قدم در راه تاسیس این اتحادیه گذاردند و برای رشد و اعتلای آن زحمات زیادی متحمل شدند. بعد از 10 سال فعالیت، در سال 1389و با پیوستن جمعی از تولیدکنندگان صاحب برند مبلمان به این اتحادیه، نام آن به اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایران تغییر یافت.

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایران در طول 15 سال فعالیت، مطابق با مفاد اساسنامه خود پنج دوره سه ساله فعالیت خود را تحت هدایت هیت های مدیره هر دوره به انجام رسانیده است و هم اکنون،ششمین دوره فعالیت اتحادیه تحت هدایت ششمین هیات مدیره منتخب در جریان است. جلسات مجمع سالیانه اتحادیه در اواسط هر سال برگزار و طی آن گزارش عملکرد هیات مدیره و بازرسان به اطلاع اعضای اتحادیه رسانیده می شود.

EN